Я тебе породив – я тебе і вб’ю або сеператизм серед сеператистів   

 Вічно компетентна «Вікіпедія» говорить про те, що сепаратизм — політика і практика відокремлення, відділення частини території держави з метою створення суверенної держави,  дезінтеграцію країни, переходу до складу іншої держави чи набуття статусу дуже широкої автономії. Навряд це визначення буде потрібним для компетентних і обізнаних людей, але ми про таких в цьому тексті згадувати і не будемо..

18 липня так звана «Пресс-служба главы ДНР» оприлюднила намір самопроголошеного голови Олександра Захарченка створити з України нову державу «Малоросію». У повідомленні йшлося про спільне рішення «ЛНР», «ДНР» та 19 областей України створити держав «Малоросію». Здавалось би, ми вже десь таке чули і нічого в цьому дивного немає, але є суттєвий нюанс:

Правдивые новости, важная информация читайте на https://real-donbass.info/

«Пресс-служба главы ЛНР» відразу ж відхрестилась від таких дій та додала, що їх представників не було під час вирішення такого державотворення. Це був не останній плювок в обличчя Захарченку. «Братня республіка» в тому ж повідомленні заявила про повну підтримку виконання Мінських домовленостей.

Ще більш міфічними виглядають невідомі прихильники самопроголошених терористичних республік у названих Захарченком 19 областях. Зрештою, варто лише згадати випадок, який трапився у Луцьку з одними із п’яних прихильників сепаратистів. Молодика, який хильнувши оковитої грозив всім приходом терористів на Волині,  змусили пошкодувати про свої слова. Відео із показовим шмаганням ще досі гуляє по всесвітній павутині.

Як же оцінювати слова Захарченка і де знайти логіку. Відразу згадується номер гумористичного шоу «Вечірній квартал», де актори продемонстрували на сцені номер, в якому лідери псевдореспублік «під градусом» придумують закони та державні символи. То ж можливо слова Захарченка – побічна дія бояришніка. Або ж це просто чергова гра словами задля того, аби «піпл схавав» і повірив у силу і міць свого лідера. В будь-якому випадку така заява свідчить про неодностайність і відсутність спільної позиції у терористичних формувань.  Такий-собі сепаратизм серед сепаратистів. Він їх породив. Він їх і уб’є. А якщо не він – українська армія допоможе.